Rosja, Ukraina, Białoruś, kraje WNP i b.ZSRR - tym zajmujemy się na tym blogu, szczególnie jeśli dotyczy też Polski.
poniedziałek, 06 lipca 2009

Były ukraiński premier i poważny pretendent do zastapienia Wiktora Juszczenki na stanowisku prezydenta opowiedział dwa "boki zrywać" seksistowskie dowcipy o Żydach (żeby tak zgrabnie połączyć to trzeba się postarać):


Publiczność boków jak widać nie zerwała, najwyraźniej nikt nie zapalił jej lampki z napisem: "śmiech do rozpuku".

22:46, michal.gwiazdowski
Link Komentarze (11) »
piątek, 03 lipca 2009

Bohater Drugiego Planu

Pamiętacie Bohatera Drugiego Planu? Jeszcze w erze przed youtubem (wiem, że trudno uwierzyć, ale były kiedyś takie czasy) przesyłaliśmy sobie jako jeden z pierwszych filmików wirusowych, na jego punkcie oszalał cały internetowy świat:

Drwiliśmy (my, internauci) z Bohatera Drugiego Planu do bólu przepony, że taki umorusany i że pijany w sztok. "Rusek" - słowem. Jakby skwitowały bobery: "niach, niach,  niach".

Okazuje się, że niekoniecznie pijany, za to na pewno niepełnosprawny. Wiemy to, bo ekipa z kamerą wróciła po latach w to samo miejsce i zrobiła znakomity reportaż (gratulacje za taki follow-up tej historii dla rosyjskich dziennikarzy):

Głupio wyszło, no nie?

 

Filmik znaleziony na Wykopie

14:20, michal.gwiazdowski , Informacje różne
Link Komentarze (6) »
środa, 01 lipca 2009

Życie w mieście to sztuka przetrwania, reguła numer 1: Biegnij Czuwak, biegnij!

Nowy asfalt kładziono w mieście Czeboksary, w Republice Czuwaskiej.

poniedziałek, 22 czerwca 2009

Michaił Chodorkowski (Mikhail Khodorkovsky)

26. czerwca tego roku swoje piąte urodziny w więzieniu spędzi Michaił Chodorkowski - będzie to dla niego 2069. kolejny dzień za kratami. Niegdysiejszy oligarcha, aktualnie więzień polityczny, będzie mógł "spotkać się" z internautami. W internecie.

Gazeta.ru przeprowadzi "urodzinowy" wywiad z byłym magnatem i współwłaścicielem Jukosu, a pytania w tej nietypowej rozmowie zadadzą internauci. Na wybrane odpowie Michaił Chodorkowski. Swoje pytania można wpisywać tutaj.

23:30, michal.gwiazdowski , Polityka + gospodarka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2009

Rosja PKB

Rosyjski Indeks Produkcji Przemysłowej spadł w maju o 17,1% w ciągu roku rok do roku - poinformował dziś Rosyjski Urząd Statystyczny (RosStat). To rekordowy spadek od czasów zmiany systemu gospodarczego - w 1994r. produkcja obniżyła się w ciągu roku o 18%.

W pierwszym kwartale 2009r. zgodnie z podanymi wcześniej danymi RosStatu także Produkt Krajowy Brutto Federacji Rosyjskiej spadł - o 9,8%. Dane o spadku produkcji w maju wskazują na dalszy spadek PKB w drugim kwartale tego roku.

W trudnej sytuacji są szczególnie firmy z sektora produkcji samochodów, a także wydobywające surowce - w tym gaz. Szczególowe dane w rozbiciu na poszczególne branże i produkty - tutaj.

17:09, michal.gwiazdowski , Polityka + gospodarka
Link Komentarze (11) »
piątek, 12 czerwca 2009

Tadżyk Jimmy - rosyjski Jożin z bażin

Baimurat Allaberiyev, mieszkający pod Moskwą Uzbek stał się hitem rosyjskiego internetu. Opublikowane na youtube jego wykonanie piosenki "Jimmy, Jimmy, Jimmy, Aaja z bollywódzkiego hitu "Disco Dancer" (1982r.) stało się kultowym hitem runetu.

Wbrew przydomkowi Baimurat Allaberiyev nie jest Tadżykiem, pochodzi z Uzbekistanu i pracuje jako ładowacz w sklepie w mieście Kolomna pod Moskwą (zobacz gdzie dokładnie).

Klip obejrzało na różnych serwisach internetowych przynajmniej kilkaset tysięcy rosyjskich internautów i szybko zdobył status "kultowego", podobnie jak ubiegłoroczny hit polskiego internetu - Jożin z bażin rozprzestrzeniając się wirusowo. Allaberiyev wystąpił już nawet w całym swoim jedoosobowym składzie w Moskwie i Petersburgu.

A oto i Tadżyk Jimmy:

 


 

"Czarnodupcy", "osoby narodowości kaukaskiej" - nielubiani w Rosji, dyskryminowani przez czynniki oficjalne (np. mera Moskwy), a tu taka niespodzianka. Nie dość że mogą być uzdolnieni, to jeszcze się to podoba internautom. "Mamy dość własnej siły roboczej" - powiedział kiedyś Władimira Putina. No dobra, a potrafią tak zaśpiewać jak Tadżyk Jimmy? :)

p.s. za podrzucenie dziękuję temu Jeżu

 

14:11, michal.gwiazdowski , Kultura
Link Komentarze (5) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 78
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31