Rosja, Ukraina, Białoruś, kraje WNP i b.ZSRR - tym zajmujemy się na tym blogu, szczególnie jeśli dotyczy też Polski.
piątek, 30 grudnia 2011

Centrum Lewady publikuje dane dotyczące zaufania do rosyjskich przywódców. Póki co tak prezydent jak i premier są "nad kreską" - tzn. liczba Rosjan akceptujących działania prezydenta i premiera jest większa niż tych nieakceptujących.

Liczby liczbami, ale trend jest wyraźny:

Akceptacja Putina i Miedwiediewa

dla nierosyjskojęzycznych - na pomarańczowo Putin, na niebiesko Miedwiediew

11:39, michal.gwiazdowski
Link Komentarze (16) »
wtorek, 29 listopada 2011

"Jesteście propagandą Surkowa" - to właściwie jedyne słowa, które do dziennikarzy telewizji NTW skierował pracownik organizacji GOŁOS - organizacji pozarządowej monitorującej przebieg wyborów.

Pracownik GOŁOS-u nie chciał dopuścić do przemontowania materiału (z którego by jak zwykle wyszedł materiał pt.: "Patrzcie, biorą kasę z Ameryki zdrajcy jedni, głosuj na Jedną Rosję"). Nie wiem czy się udało, bo nie widziałem materiału NTW [aktualizacja, program na dole]. Wiem natomiast, że to jest nowy hit - od wczoraj ponad 200 tys. odtworzeń:A oto program telewizji NTW:21:00, michal.gwiazdowski
Link Komentarze (3) »
niedziela, 27 listopada 2011

Wiedzcie, że coś się dzieje. Rosjanie wygwizdali Putina (i jeszcze pokazali to na żywo w TV). Co więcej najwyraźniej im się spodobało takie okazywanie niezadowolenia i zapowiadała się powtórka - internauci skrzyknęli się na vKontakte.ru (taki rosyjski Facebook) i postanowili wygwizdać Władimira Władimirowicza ponownie w trakcie wczorajszego koncertu "Stop narkotykom" w Petersburgu.

Putin nie przybył, za to przysłał zastępcę - Dmitrija Kozaka, wygwizdujący zadowolili się więc nim:11:52, michal.gwiazdowski
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 09 sierpnia 2010

Premier Rosji Władimir Putin podziękował premierowi Polski Donaldowi Tuskowi za skierowanie grupy polskich ratowników i strażaków do pomocy w gaszeniu pożarów lasów na terytorium Federacji Rosyjskiej

Więcej tutaj

Jak te pożary wyglądają "od środka", właśnie tak:

czwartek, 24 czerwca 2010

Twitter Miedwiediewa

Rosyjski prezydent dołączył do grona polityków "ćwierkających" na Twitterze. Dmitrij Miedwiediew będzie pisał od razu w dwóch wersjach językowych - po angielsku i rosyjsku. W obu wersjach językowych oficjalne profile głowy państwa śledzi w tej chwili około 35 tysięcy "followersów".

Twitterowa polityka

W drugą stronę jest znacznie skromniej - jak dotąd Miedwiediew śledzi jedynie wpisy Baracka Obamy i oficjalny profil Białego Domu. To oczywiście nie przypadek - Miedwiediew odbywa właśnie wizytę w USA i znalazł sposób na wysłanie sympatycznego sygnału. To też oznaka nowej fali - twitterowej polityki na najwyższym szczeblu.

Na razie nie wiadomo kogo jeszcze będzie śledził rosyjski prezydent - na Twitterze są choćby premierzy Izraela i Wielkiej Brytanii, jest Hugo Chavez, a na profilu Jerzego Buzka można właśnie przeczytać że się cieszy na pierwszą od 12 lat oficjalną wizytę szefa PE w Rosji. Trudno to odczytać inaczej niż jako polityczną deklarację.

Te kilka osób mogłoby załatwić kilka problemów tego świata przy uzyciu ledwie 140 znaków. Może spróbują?

10:31, michal.gwiazdowski
Link Komentarze (6) »
piątek, 28 maja 2010

Gdyby nie to, że cała sytuacja jest niebywale żenująca to nawet śmiesznie wyszło...

22:32, michal.gwiazdowski
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 78
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30