Rosja, Ukraina, Białoruś, kraje WNP i b.ZSRR - tym zajmujemy się na tym blogu, szczególnie jeśli dotyczy też Polski.
Blog > Komentarze do wpisu

Od parady po Kaczyńskiego. Co za dzień!

Opole - znicze na 9 maja

Mimo nieprzyjmnego, acz na szczęście odosobnionego incydentu w Trójmieście mam wrażenie, że stanęliśmy dziś na wysokości polsko-rosyjskiego zadania. Ten dzień w stosunkach polsko-rosyjskich warto zapamiętać z kilku powodów:

Po pierwsze, polska telewizja pokazała na żywo paradę w Moskwie (chyba po raz pierwszy od ponad 20 lat?).

Po drugie, towarzysząca defiladzie melodia "Świętej Wojny" nie kojarzyła się polskim komentatorom z ulubioną pieśnią Stalina. W ogóle im się nie kojarzyła ze Stalinem.

Po trzecie, po Placu Czerwonym maszerowali polscy żołnierze. I to na samym początku, przed reprezentantami Francji, Wlk. Brytanii i USA.

Po czwarte, w całym kraju zwykli ludzie czcili pamięć poległych w II Wojnie Światowej żołnierzy Armii Czerwonej

Po piąte, w tej atmosferze pojednania nawet prezes PiS przemówił ludzkim głosem "Do przyjaciół Rosjan". Trudno uwierzyć, że to nie jest koniunkturalne zagranie, ale nawet jeśli - trudno mu się będzie z tego gestu kiedykolwiek wycofać.

Co za dzień!

niedziela, 09 maja 2010, michal.gwiazdowski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Kleofas, 91.198.227.*
2010/05/09 21:52:12
Obstawiamy ilu z autorytetów moralnych pobiegło na cmentarz dziękować za sowiecką okupację z wrodzonego konformizmu a ilu dlatego, że Adam M. wyczytał coś o nich w archiwum msw?
Ujawnieni typu TW 'Filozof' nie wchodzą do rachunków :-)

Obstawiam: 30/70.
-
Gość: ela, *.chello.pl
2010/05/10 02:03:05
Jarek nic nadzwyczajnego w tym oświadczeniu nie powiedział - nie wiem o co ten złośliwy komentarz.
-
2010/05/10 06:22:46
W te słowa Jarka nikt nie uwierzył!Cała Polska się z nich śmieje, bo na starość ludzie nie zmieniają poglądów a Jarek się zaczaił.Pamiętamy jego nienawistne słowa o Rosjanach i wszystkich ludziach którzy inaczej myślą niż on.
-
Gość: jurek, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/05/10 08:54:02
Kaczyński po trupie brata pnie się do prezydentury.To jest obrzydliwe i świadczy o jego cynizmie politycznym.
-
2010/05/10 09:17:39
Po tym przemówieniu spokojnie mogę głosować na Kaczyńskiego, bo tylko ta jego antyrosyjskość mi u niego przeszkadzała, a trzeba pamiętać że dzisiejsza Rosja to nie to samo co CCCP.
-
Gość: melody_ru, *.broadband.corbina.ru
2010/05/10 10:16:23
Ciesze sie, ze Jaroslaw Kaczynski to powiedzial. Bylam zaniepokojena bo czy moze obrazil sie na Rosjan, czy ktos zle ise zachowal wobec jego w Smolensku, czy obciaza nas wina za smierc brata, bezposrednia, czy posrednia, jakas mistyczna, i kto wie co. Oczywiscie nie uwazam, ze musial dziekowac, ale fajnie ze nie ma zalu.

Wierze, ze to jest szczerze, bo Jaroslaw to pewnie gdyby co nie tak, walilby prosto w leb.
-
Gość: melody_ru, *.broadband.corbina.ru
2010/05/10 10:19:40
Jestem pod glebokim wrazeniem tych wszystkich cieplych slow z polskiej strony, jestem wdzieczna za znicze, za slowa, za pamiec, za wybaczenie, o ktorym prosba niestety z rowyjskiej strony nigdy nie padla. Chyba nie zaslugujemy na to, jest w tym przesada.
-
Gość: torunianka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/10 23:14:01
brawo panie Jarosławie zaczynam Pana szanować Torunianka
-
Gość: Znie_Smaczony, *.chello.pl
2010/05/11 01:05:52
Gość: torunianka, absa127.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/10 23:14:01
brawo panie Jarosławie zaczynam Pana szanować Torunianka

Dlaczego tak późno, prezes zawsze zasługiwał na szacunek ! A Ty jeszcze w dodatku jesteś z Torunia, trochę wstyd !
-
2010/05/12 11:32:36
No Jarosław nie jest zły ale Bronek też w porządku :)
-
Gość: Inez, 195.116.80.*
2010/05/24 22:07:16
Rosjanie to, Rosjanie tamto, do Rosjan, o Rosjanach......czy naprawdę nie rozróżniacie posunięć władz rosyjskich od postawy zwykłych obywateli rosyjskich, do których skierowane były słowa Kaczyńskiego, do przyjaciół Moskali? Mickiewicz miał wyostrzone oko na te różnice, dlaczego udajcie, że to wszystko jedno do kogo kierowane są te słowa? Zwykli Rosjanie zdali egzamin na ludzkie podejście do sprawy.....a wierchuszka? No cóż, już samo pokrętne tłumaczenie ambasadora Rosji w Warszawie w sprawie wizyty prezydenta sđwiadczy o lekcewazeniu naszej strony......a wy wciaz judzicie......
-
2010/05/26 16:52:24
"No cóż, już samo pokrętne tłumaczenie ambasadora Rosji w Warszawie w sprawie wizyty prezydenta sđwiadczy o lekcewazeniu naszej strony......a wy wciaz judzicie......"

Inez ale to o czym słusznie piszesz miało miejsce przed katastrofą, wierchuszka też zdała egzamin.

Pozdrawiam :)
-
Gość: dawid abraham, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/28 18:56:43
smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
-
2010/07/15 20:25:28
cyt:
anton_pl
2010/05/10 09:17:39
Po tym przemówieniu spokojnie mogę głosować na Kaczyńskiego, bo tylko ta jego antyrosyjskość mi u niego przeszkadzała, a trzeba pamiętać że dzisiejsza Rosja to nie to samo co CCCP.

nigdy nie byłem zwolennikiem braci Kaczyńskich ale tylko oni chcieli dowieść prawdy o zbrodniach Katyńskich i widzicie jak teraz skończył jeden z nich

Łudzicie się wszyscy o pojednaniu polsko-rosyjskim , juz niedługo wprowadzą j.rosyjski jako obowiązkowy na maturze i w szkole
Mało było 70 lat kłamstwa i oszustw ? to macie powtórkę za kolejne 70 lat dowiecie sie co naprawdę zdarzyło się 10 kwietnia 2010 i w tedy też będziecie chcieli się pojednać ?
Rosja od zawsze próbowała rządzić w Polsce i niestety niedługo może dojść do władzy przez wasze rosyjskie pokolenie a wtedy powiecie że ci nieliczni , ta mniejszość antyrosyjska miała racje !!!