Rosja, Ukraina, Białoruś, kraje WNP i b.ZSRR - tym zajmujemy się na tym blogu, szczególnie jeśli dotyczy też Polski.
Blog > Komentarze do wpisu

Ługowoj: Bieriezowski to brytyjski agent

Andriej Ługowoj oskarżony przez brytyjską prokuraturę o zabójstwo Andrieja Litwinienki przechodzi do kontrataku:

"Chciałbym dziś złożyć oświadczenie, które powinno rzucić troche światła na ciemną polityczną historię, w której główną rolę grają brytyjskie służby i ich agenci - Bieriezowski i nieżyjący już Litwinienko" - powiedział Ługowoj na konferencji prasowej w Interfaksie.

Ługowoj - były współpracownik FSB i były szef ochrony telewizji ORT powołując sie na słowa Litwinienki poinformował, że MI-6 zwerbowało najpierw samego Litwinienkę, a następnie Borysa Bieriezowskiego, który dostarczył Brytyjczykom materiały Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (Bieriezowski był jej wiceprzewodniczącym).

Andriej Ługowoj twierdzi także, że brytyjskie służby usiłowały zwerbować takze jego samego - ale odmówił dostarczania materiałów kompromitujących prezydenta Władimira Putina, oskarżenie królewskiej prokuratury ma być wedle niego zemstą za odmowę współpracu z MI-6.Mam swego rodzaju satysfakcję, bo tutaj zażartowałem, ze rosyjskie władze na pewno Ługowoja nie wydadzą, no chyba że za Bieriezowskiego i Zakajewa. Wychodzi na moje ;)

Teraz strona rosyjska oskarża o szpiegostwo Borysa Bieriezowskiego i nieoficjalnie proponuje Brytyjczykom wymianę Ługowoja za byłego oligarchę (co brytyjskie władze już oficjalnie - odrzucają).

W tle rozgrywa się jeszcze jedna rozgrywka - rosyjskie media obiegła wieść o tym, że Bieriezowski finansuje działalność polityczną "Innej Rosji" i Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego. Obaj zainteresowani zaprzeczają, ale dla politycznych planów ruchu takie informacje są jak pocałunek śmierci - obecnym rosyjskim władzom skutecznie udało się zohydzić Rosjanom byłego oligarchę.

Tak czy inaczej - w całym zamieszaniu jedno jest pewne - prawdy o śmierci Litwinienki prawdopodobnie nie poznamy nigdy. Pozostaną domysły.

czwartek, 31 maja 2007, michal.gwiazdowski

Polecane wpisy

  • Jożin z bażin, Putin z Pikałowa

    Jożina z bażin pewnie wszyscy pamiętamy, a ci którzy śledzili doniesienia Wacława Radziwinowicza z Pikałowa wiedzą, że rosyjski premier jedną decyzją połączoną

  • Zadaj pytanie Chodorkowskiemu (online)

    26. czerwca tego roku swoje piąte urodziny w więzieniu spędzi Michaił Chodorkowski - będzie to dla niego 2069. kolejny dzień za kratami. Niegdysiejszy oligarch

  • Rosyjska produkcja rekordowo spada

    Rosyjski Indeks Produkcji Przemysłowej spadł w maju o 17,1% w ciągu roku rok do roku - poinformował dziś Rosyjski Urząd Statystyczny (RosStat). To rekordowy s

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/05/31 14:41:43
Skad Pan ma te "thirty pieces of silver" dla swojego "Antyrosyjskiego dziennika"?
Komu potrzebne to klamstwo?

"...rosyjskie media (?)obiegła wieść o tym, że Bieriezowski finansuje działalność polityczną "Innej Rosji" i Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego. Obaj zainteresowani zaprzeczają (?), ale dla politycznych planów ruchu takie informacje są jak pocałunek śmierci - obecnym rosyjskim władzom skutecznie udało się zohydzić Rosjanom byłego oligarchę.


(By By, Jimmy Burns in London and Neil Buckley in Moscow

Published: May 31 2007 03:00 | Last updated: May 31 2007 03:00

Russian exile Boris Berezovsky yesterday raised the political temperature be-tween London and Moscow by claiming he is funding one of the most outspoken opposition groups to President Vladimir Putin.

The London-based billionaire businessman told the Financial Times that he was helping finance the Other Russian Coalition after launching his latest attack on Mr Putin and the alleged involvement of the Russian state in the murder in London of Alexander Litvinenko.)

-
szpion007
2007/05/31 19:15:32
Kolejnym krokiem Ługowoja będzie zapewne oskarżenie wywiadu brytyjskiego w zabójstwie Litwinienki.

do nikoły_piterskiego2 :

mierzysz autora blogu swoją miarką :)
-
2007/05/31 20:20:15
Nie mierze, tylko, w odroznieniu od propagandysty "mg", pogladowo demonstruje klamstwo i nawet w stosunku jego rosyjskich jednocechowcow-dziennikarzy.
Bedac adwokatem "mg", musisz przedstawic dowody odnosnie mojej "miarki", inaczej masz darmowy honorarium.
To co powiedzial Lugowoj dzienninkarzom odnosnie udzialu Berezowskiego i MI6 w sprawie Litwinienki, on juz powiedzial. Nie wiesz o tresci jego slow, a starasz sie komentowac. Nic nowego nie powiedzial. O tym mowil juz i na przesluchaniu w prokuraturze. Brytyjskie specslyzby w kolejnem gownie. Zapach tego dierma ciagnie sie jeszcze od kamieni w moskiewskim parku.
A moze zamach na Iwana Rybkina - kandydata w Prezydenty RF od Berezowskiego(o ktorym nie chce pamietac wolna brytyjska prasa), to tez
sprawa KGB?
Oliwa wychodzi na gore...
-
Gość: , *.icpnet.pl
2007/05/31 22:23:42
nikola_piterski2 ma racje; FSB nie otrulo Litwinienki, on sam siebie otrul :P
co do Rybkina z tego co mi wiadomo to zrezygnowal z wyborow prezydenckich, bo jak on to stwierdzil "nie mam zamiaru byc czescia tej farsy" ;]
-
2007/06/01 16:22:47
1)Bedac Polakiem, jak na ojczystym sztandaru rozrazniasz tylko dwa kolora. Nie sam sobie, to FSB...

2)Ведущий программы телеканала НТВ "К барьеру" В. Соловьев рассказал, что ему известно о загадочном исчезновении Ивана Рыбкина.

- Почему Березовский решил раскрыть вам свои карты, сказав, что хочет выдвинуть кандидата в президенты РФ - некоего «публичного человека» - и убить его «как бы по распоряжению Путина»?
- Он был уверен, что может купить меня. К тому же, он вовсе не раскрыл свой план убийства. Формулировка Березовского звучала очень красиво: «Нужно принести сакральную жертву». Он не раскрыл деталей, сказав, что сделает это, если я соглашусь на подкуп. Я сказал, что должен это обдумать, и после этого у нас бесед больше не было.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/06/01 17:40:49
"Oliwa wychodzi na gore"

Oczywiście Nikoła, wychodzi. Widać to z panicznych zajawek rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa :)
-
2007/06/01 21:20:04
Pana post nie utrzyma podstawy dla dyskusji.
Zrobie wymowke tylko, ze MSZ Rosji Sergiej Lawrow i panika - две большие разницы, как говорят в Одессе (insza inszosc).
-
Gość: , *.icpnet.pl
2007/06/02 13:21:36
"1)Bedac Polakiem, jak na ojczystym sztandaru rozrazniasz tylko dwa kolora. Nie sam sobie, to FSB."

nie, po prostu mysle rozsadnie i nie mam w przeciwienstwie do ciebie kremlowskich klapek na oczach
-
szpion007
2007/06/02 21:25:39
"obecnym rosyjskim władzom skutecznie udało się zohydzić Rosjanom byłego oligarchę."

Tak, w tej szpiegowskiej grze chodzi o to aby oddalić zarzuty pod adresem czekistów z Kremla, których Bieriezowski zna od podszewki i przerzucić je na niego samego :)

W tę grę rzucono internetowe brygady FSB :)
-
Gość: yJwWQLNRZEXWMgBqB, 69.65.104.*
2008/01/17 10:08:30
wtujNG hi nice site thx peace.com