Rosja, Ukraina, Białoruś, kraje WNP i b.ZSRR - tym zajmujemy się na tym blogu, szczególnie jeśli dotyczy też Polski.
Blog > Komentarze do wpisu

Filipiki polemiki

Tradycyjne cotygodniowe odpowiedzi na odpowiedzi.

Na początek odpowiadam na pytanie z mejla: dlaczego w ostatnim tygodniu notki pojawiały się dość rzadko?
Przeprowadzki komplikują bowiem życie, szczególnie jeśli sie nie ma chwilowo internetu. Przy okazji - mogłem sprawdzić czy poza internetem jest jakieś życie. Otóż jest, ale co to za życie? ;)
A teraz cotygodniowa porcja odpowiedzina wasze komentarze, dziękuję za mejle i bardzo ciekawe wpisy które zamieszczacie w "Dzienniku Rosyjskim".

Do rzeczy - "Filipiki polemiki":

@zyguli (do notki: "Inna Rosja": będzie jeden kandydat. )

Czy wygra? nie wygra, bo:
1. Putina popiera mnostwo Rosjan
2. propaganda dziala wszedzie w Rosji (zdecydowana wiekszosc mediow jest prokremlowskich oprocz REN TV i radia Echo Moskwy)
3. w szachy nie pogra z OMONowcami
4. skumal sie z nacjonalbolszewikami i wychodzi troche taki teatrzyk (Jabloko i Sojuz Prawych Sil tego nie poprze)

mg:

też lubię w punktach ;)

1. może byłem mało precyzyjny, ale moim zdaniem Kasparow wygra jeśli wybory będą demokratyczne, a opozycja wystawi jednego kandydata (który "wybory" i tak przegra). Z grupą kremlowską nikt dziś w Rosji nie wygra. Ale jutro? Kto wie.

2.3 - zgoda

4. pożywiom uwidim, Jabłoko i SPS już dawno poza ambicjami maja niewiele do zaoferowania.


@anuszka_ha3.agh.edu.pl (do notki: "Inna Rosja": będzie jeden kandydat.)

Z tego co wiem od Rosjan, to dla nich Kasparow jest jakimś kompletnym marginesem. Nie żadną poważną postacią ze sceny politycznej. Coś jak, bo ja wiem, Janusz Korwin Mikke. Oni dziwią się, że polskie gazety tyle miejsca poświęcają marginalnym politykom.

mg:

Dla mnie JKM nie jest zupełnie niepoważną postacią (choć kudy mu do Kisiela...), a w Rosji - no cóż skoro jest zapis że ktoś jest niepoważny to - staje się niepoważny. Różnica jest taka, że u nas JKM sam się wykreował na politycznego klowna, a w Rosji Kasparow jest niepoważny bo tak chce Kreml.


@szpion007 (do notki: "Inna Rosja": będzie jeden kandydat.)

Na szczęście Putin nie ma już takich kolegów na stołkach jak poprzednio Chirac, Berlusconi i Schroeder i również demokracje zachodnie zaczynają coś mówić o tych dziwnych sprawach, pod naciskiem oczywiście własnej opinii publicznej.

mg: pozostaje mi tylko dołączyć się do wyrazów zadowolenia z demokratycznego wyboru Francuzów, Niemców i Włochów


@zyguli: (do notki: "Inna Rosja": będzie jeden kandydat.)

Niestety to nie zachodnie demokracje beda wybierac nastepce Putina.

mg: bez przesady - to nie o to przecież chodzi, Rosjanie sami sobie poradzą. Tylko niech dostaną szansę dokonania rzeczywistego wyboru.


@Gość: radio333, aagm187.neoplus.adsl.tpnet.pl (do notki: Vitas o syrenim głosie...)

On nie jest kastratem!!!!!!!!!!!I nie jest też gejem,jak się sądzi.Żonaty jest!!!!!Był ponoc na koncercie w Polsce na początku kariery ale pewnie nie przypadł do gustu słuchaczom bo to był pierwszy i ostatni raz

mg: czy jest kastratem to nie wiem, w każdym bądź razie do żony się przyznaje - jest nią 24. letnia Swietłana. Ślub odbył się ponoć w zeszłym roku. Piszę "ponoć", bo tak jak wszystko co dotyczy Vitasa był owiany nimbem tajemnoczości. Taki styl ;)


@Gość: skwozniak-dmuchanowski, nat104-6.westhome.spb.ru (do notki: Pottering popiera Kasjanowa )

Kto tam zamierza zmienic tzw. "rezym"?
Marginalna i cudaczna grupka Limonowa-Kasparowa, ktora w Rosji oprocz czlonkow samej grupki i kilka dziesiatkow czlonkow pozarzadowych (dokladniej pozarosyjskierzadowych) organizacji nikt nie popiera?
Kandydatami na Prezydenta Rosji - "misze-2%" i starego pierduna Gieraszczenko, ktory jeszcze chowal pieniadze KP ZSRR, to jest bardzo oryginalna defreudacja srodkow zachodnich podatnikow.

mg:

cóż, smutna retoryka podejrzliwości.

Co to są organizacje "pozarosyjskorządowe", wiadomo kto komu, po co i za czyje pieniądze, tak?

Nie znam się na defraudacjach Gieraszczenki i nie chcę się znać, wpis był o poparciu dla zasad demokratycznych, które w Rosji leżą i kwiczą.


@Gość: , nat104-6.westhome.spb.ru (do notki: Pottering popiera Kasparowa)

"Pottering popiera Kasparowa"

Harry Potter tez popiera Harry Kasparowa.

mg:

Jak Chuck Norris poprze to będzie posprzątane.


@ubu66 (do notki: Pottering popiera Kasparowa)

I mnie się te "niewinne gesty" nie podobają. Ja mam pare latek i je pamietam "live". I dlatego jestem pewien, ze ci młodzi głupcy w ogóle nie pojmuja ich sensu. Dać im po 10 pasów na gołą dupe publicznie ! A najsmieszniejsze jak chca sie bratac z brunatnymi z Niemiec. Ciekawe jak by taki "mityng" wyglądał ;) Chyba by sztachet w okolicznych płotach nie starczyło. Totalna durnota.

mg:

no właśnie - totalna durnota. Niestety się rozplenia, bo:

1) wynika z amnezji historycznej i przekonania "żeśmy są narodem wybranym" (nie mylić z Żydam, bo ci to wiadomo...)

tu akurat w Polsce nie jest najlepiej, szczególnie ostatnio kiedy władze zabrały się za kontynuację peerelowskiego fałszu pod szumną nazwa polityki historycznej. W Rosji zaś jest chyba dużo gorzej, bo z polityki historycznej częściowo zrezygnował tylko Borys Nikołajewicz, a od kilku lat władza robi naszym wschodnim przyjaciołom wodę z mózgu. Efekty są takie, że w Pitrze się zabija czarnoskórych, w Moskwie bije "czarnodupców", a wszystko to za przyzwoleniem społecznym.

2) jeśli mnie pamięć nie myli Maksymilian G. który "zamawiał piwo" uczestniczył także w marszu nienawiści GiertychJugend przeciwko Marszowi Tolerancji w Krakowie, oraz rozklejał w CKMK obsceniczne plakaty. Jak widać patologie chodzą parami.

poniedziałek, 28 maja 2007, michal.gwiazdowski

Polecane wpisy

  • Filipiki polemiki

    Z małym poślizgiem, ale lepiej późno niż wcale - cotygodniowe forum wymiany poglądów. Czyli Filipiki polemiki. Komentarz tygodnia od dziś w nowej rubryce - patr

  • Filipiki polemiki

    Jak co tydzień spotykamy się żeby przypomnieć to, co nas zajmowało przez ostatnie dni. Dowiedzieliśmy się: Jak co tydzień spotykamy się żeby przypomnieć to, co

  • Filipiki polemiki

    Zapraszam na cotygodniowe spotkanie społeczności bloga. W poprzednim tygodniu wydarzyło się niemało, podsumujmy: Zapraszam na cotygodniowe spotkanie społecznośc

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/05/28 19:06:54
Masz bled zasadniczy. Uwarzas ze Kasparow cos u nas znaczy. A w zeczywistosczi - jest nikim. Musisz to zrozumiec. Dla wszystkich jest nikim. Poprostu nie uwarzamy go za kogos, kto robi u nas polityke, kto na nia jest zdolny. Jak by byl cos wart, dawno stal politykiem. Probuje od poczatku 90-ch. Nic to nie mowi? Tu nie ma zadnych checzi czy upodoban. Poprostu to czlowiek - cyrkus. I wiekszosc jusz sie od nego zmeczyla. Robi zadyme.

Nastepny bled - uwarzas ze tylko "dac ludziam mozliwosc" i zaglosuja "jak trzeba". Az sie smialem :) Gdzie nie daja mozliwosczi? Przeczez nikt mi nic nie wmowi. Jak zechce zaglosuje za kogo bede chcial. Ale na Kasporowa - nigdy :) Zreszta ze nie moze on zostac prezydentem :) Bo nie jest rdzennym obywatelem Rosji. Nie urodzil sie w Rosji. No niestety dla niekorych szachistow :) Tylko do Dumy moze wpasc. Ale nawet nie mysle o tym. Bo chyba to nie mozliwe.

Nie trzeba nam, obywatelam Rosji, przypisywac to, czego nie chcemy. A Kasparow jest wlasnie takim czyms. Mial 17 lat dla polityki od 90 roku. I nic. Przeczez trzeba wiecej mysli :) Dlaczego nic nie osagnal?

Nie jest wart zadnych analiz. Poprostu to gorsze wydanie Zyrinowskiego. No i ta przyjazn Kasparowa z Limonowem - nam, obywatelam Rosji, wszystko wyjasnia. Chce "rewolucji", a potem niech nawet trawa nie rosnie...
-
szpion007
2007/05/28 20:57:56
"Masz bled zasadniczy. Uwarzas ze Kasparow cos u nas znaczy. A w zeczywistosczi - jest nikim. Musisz to zrozumiec. "

Kacapie_z_Moskwy,

musi to na Rusi, a w Polsce ... jak kto chce :)

Kasparowa obecna władza boi się jak ognia, więc będzie go dyskredytowała wszelkimi dostępnymi sposobami, również w internecie za pomocą swoich propagandowych "brygad" utworzonych w 2003. :)

Oczywiście propaganda propagandą, a zwykłe szczucie i zastraszanie też znajduje uznanie u polittechnologów z Kremla.

Zauważ Kacapie, ile razy odmawiano OGF organizacji Marszu Sprzeciwu, jak panicznie reaguje Kreml na każdy taki marsz. Gdyby Kasparow był nikim to nie byłoby takiej paniki. "Nikim" chce Kasparowa uczynić Kreml. Tak jak to uczynił z Politkowską i Litwinienko.

Jednak pravda o FSB wyjdzie na wierzch nawet jeśli nieznani sprawcy zrobią "nikim" kolejnych opozycjonistów.
-
Gość: skwozniak-dmuchanowski, *.westhome.spb.ru
2007/05/28 21:45:12
kasparowa i go pozarosyjskorzadowych pryjaciol wiecej boi sie nie wladza, lecz opozycja, w tym tzw. liberalna, w postaci "jablkow" i SPS-owcow. Poniewaz uwazaja, ze te marginali deskredytuja ich w oczach Rosjan, jak potencjalnych wybiorcow. Nie czesza rosyjskich liberalow ani metody politycznej dzialalnosci tzw. "innej rosji" Kasparowa-NBP-AKM (bez glosnych prowokacji nacjonal-bolszewikow Limonowa i Awangarda komunistycznej mlodziezy o Kasparowie, jak politycznym liderze, nikt by i nie wiedzial, ani otwarte finansowe poparcie ich z budzetow obcych panstw.
Publiczna dzialalnosc Kasparowa to samoreklama go przed zachodem, w wiekszosci w jezyku angielskim, patrzac w TV-kamery zachodnich dzienninkarzy.
Dla wiekszej popularnosci i glosliwosci musi zjednoczyc sie z gejami i lesbiajnkami. Beda mu dodatkowy wybiorcy i dodatkowe pieniadze od zachodnich rzadow, urzednicy ktorych na 1/3 maja niezwykla seksualna orjentacje...
-
szpion007
2007/05/29 20:52:58
"ani otwarte finansowe poparcie ich z budzetow obcych panstw"

Widać, żeś uległ pro-putinowskiej propagandzie, albo sam jesteś z FSB.

Typowe dla czasów CCCP było tropienie szpiegów i obcych agentów tam gdzie ludzie ośmielali krytykować władzę.

Widzę, że Putin i jego czekiśći wracają do metod dyskredytacji opozycji, z jakże dobrych dla nich, starych czasów :)